• Telefon:
  • 0505 904 80 87

Hakkımızda..

DİLDADE 'nin ÖYKÜSÜ
"Dildade" serpme böreği ve çıtır simiti Ege bölgemizde ilk üreten ustalardan biri merhum Hüseyin Eyialan'dır. Hüseyin Eyialan 1930 yılında Isparta'da dünyaya gelmiştir. Anne ve babasının vefatından sonra İzmir'e yerleşmiş İzmir'de Arap fırını olarak bilinen kara fırında simit ve serpme börek üzerine çalışmaya başlamıştır. Evlilik nedeni ile Aydın'a yerleşmiş ve Aydın-Nazilli köprüsü yanında kendisine ait olan kara fırında ailesi ile çalışmasını devam etmiştir. Börek ve simit üzerine üretim yaptığı fırına Farsça birleşik sıfat olan ve "Gönül vermiş aşık " anlamına gelen "Dildade" adını vermiştir.

Dildade'nin bugünkü kurucusu olan Mehmet Eyialan, Hüseyin Bey'in ikinci çocuğudur. Kendisini babasının yanında yetiştirmiştir. Hüseyin Bey'in vefatından sonra 1964 yılında İzmir'e yerleşmiş, babasından edindiği bilgileri burada arttırmıştır. Daha sonra Aydın'a gelerek ilk  olarak Adnan Menderes Bulvarı'nda şu anki dükkanı açmış ve tecrübesini teknoloji ile birleştirerek üretime devam etmiştir.

Mehmet Eyialan, babası Hüseyin Bey'in mesleğini devam ettirerek Dildade ismini onurlu bir şekilde yaşatmayı başarmıştır. Adnan Menderes Bulvarı'nda üretime devam ederken, İzmir-Aydın karayolu üzerinde fabrika inşaa etmeye başlamıştır. Yurt dışından getirttiği makinalar ile dondurulmuş gıda üzerine bu fabrika elemanları ve gıda mühendisi ile üretime devam etmektedir.

İlk şubesini 1987 yılında Kuşadası'nda çoçukluğunda birlikte çalıştığı ablası Fatma İncebeyaz'a açar. Kuşadası şubesi yanında Ege Bölgesinin çeşitli yerlerinde bulunan diğer şubeler "Dildade Börek" adı ile Aydın'daki fabrikanın üretimi olan börek çeşitlerini satışa sunmaya devam etmektedir. Aynı zamana da iş ortaklarımız olan bayilerimizle ürünlerimizi herkese ulaştırmaya ve bayilik vermeyede devam ediyoruz.

 

Hızlı iletişim
  • 05059048087
  • 0541 559 9885 - 0541 244 0239
  • nilayeyialan@hotmail.com
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.
İLETİŞİM

WhatsApp ile Sipariş

Fabrika / Satış

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Adres

Aydın-İzmir Karayolu Kenarı, Kazakkahve Mevki, Kardeşköy

Efeler / AYDIN / TÜRKİYE

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 05:30-21:00

Cumartesi: 05:30-21:00

Pazar: 05:30-21:00

İletişim Bilgilerimiz

nilayeyialan@hotmail.com

05059048087

2021
Dildade Börek ve Unlu Mamuller - "Dildade" tescilli markamız olup, tüm hakları saklıdır.